Stránka technické podpory
pro přehrávání souborů s filmy na počítači

Aktualizace 23.2.2011

Zde najdete trochu rozverného povídání, jak naučit Váš počítač přehrávat soubory s filmy, a hlavně jsou zde ke stažení nějaké ty instalační soubory, které jsou k tomu potřeba.

Jak postupovat?

Nespouštějte přehrávání filmů přímo z internetu. Nejprve stáhněte potřebný soubor s filmem do vlastního počítače (na stránce s nabídkou video souborů klikněte pravým tlačítkem myší na název souboru, objeví se kontextové menu, ve kterém zvolte "uložit cíl jako..." a následně vyberte místo ve svém počítači, kam chcete uložit soubor.

Ke každému otitulkovanému filmu jsou zde k dispozici dva soubory: jeden velký s vlastním filmem (jeho stahování může trvat dle rychlosti vašeho internetového připojení i řadu hodin), příponu má: avi nebo wmv, mpg, mpeg;
druhý soubor obsahuje české titulky; má první část jména shodnou s názvem videosouboru; příponu má sub nebo srt.

Oba soubory si stáhněte do společného adresáře (čili složky). Spusťte video soubor. Přehrávač by měl automaticky načíst i soubor s titulky a zobrazit je.

Co potřebujete mít na svém počítači pro přehrání těchto filmů?
Počítač musí mít k dispozici přehrávací software (přehrávač) a kodeky. A o tom je celé následující povídání.

Pokud se v problematice příliš nevyznáte a těch níže uvedených informací je na vás trochu moc, vybral jsem dvě základní položky, které je potřeba nainstalovat a nejspíš to bude stačit. Označil jsem je zeleným písmem.
Přehrávače a kodeky

Úvodní technická poznámka. Instalační soubory s příponou *.exe si stáhněte, a pak rovnou spusťte. Má-li soubor příponu *.zip je zkomprimovaný a je potřeba jej po stažení nejprve rozbalit. Potřebujete např. winzip winzip80.exe nebo stačí používat "Total Commander", kterým vstoupíte do zazipovaných souborů, jakoby to byl adresář, total-commander_tcmd702a.exe (starší verze total-commander-603a.exe).

1.) Obvyklé řešení:

Na Vašem počítači musí být ve Vašich Windows nainstalováno toto software:

a) přehrávač videosouborů
b) kodeky

AD a): Přehrávačů je k dispozici mnoho. Firma Microsoft dodává "Windows Media Player", který asi najdete na svém počítači už nainstalovaný a který vám srdečně nedoporučujeme. Níže nabízený software vám poskytne podstatně více a zadarmo.

Vzhledem k tomu, že zde umístěné filmy jsou většinou cizojazyčné a počeštěny jsou domorodeckým titulkováním, je potřeba, aby přehrávač uměl (správně) zobrazovat titulky. České titulky v tomto případě totiž nejsou součástí filmu (čili pevně namontovány do obrazu), ale jsou v samostatném textovém souboru přiloženy ke každému videosouboru a přehrávač musí umět tento textový sobor s titulky najít a začlenit do obrazu přehrávaného filmu. Neumí-li to (jako např. jinak vynikající populární WinAmp), máte smůlu, nic s tím nenaděláte - přehrávejte v jiném přehrávači. (Jiná situace však nastává, máte-li místo kodeků nainstalován FFDshow, který umí dostat titulky do jakéhokoliv přehrávače, - tedy, alespoň se o to pokusí...)

Jedním nejosvědčenějších přehrávačů je stálice mezi přehrávači "BS Player", jehož lehce obstarožní leč výbornou verzi (1,35 z r. 2005) zde nabízíme v instalačním souboru ke stažení a k instalaci do Vašeho počítače:
bsplayer135.823.exe (velikost: 2,7 M)

(Pokud byste uvažovali o novém BS Playeru verze 1.38 a vyšší, dobře se nejprve informujte o spyware (něco jako virus), který je od této verze implementován (Malvare Vhenu). Prý jde odstranit anitivirovým programem. Myslím však, že zde nabízená verze BSplayeru je plně dostačující. Na jedné konfereci jsem četl: "Poslední úplně čistá free verze je 1.37 build 826 z 11. prosince 2005. Od 1.38 /podle některých už v. 137.826 má v sobě spyware/ obsahuje free verze BSPlayeru adware, plná verze je čistá.")

Další výbornou eventualitou je přehrávač "Media Player Classic" (umí přehrávat i DVD disk přímo z mechaniky). V některých případech přehraje video i za situace, kdy jiné přehrávače nefungují (je potřeba si pohrát s jeho nastavením, např. output). Ze zazipovaného souboru vybalíte "mplayerc.exe" (verze 6.4.9.0), kterým se nikam nic neinstaluje, ale jeho spuštěním se rovnou spouští prohlížeč:
mplayerc.zip (velikost: 2,3 M; komprimovaný archiv) A zde je přímo soubor M Playeru Classic ke spuštění mplayerc.exe (5,4 M; bez komprimace; jen si ho stáhnete a spustíte a můžete přehrávat film; v jednoduchosti je krása, ne?) .
Jak se však zdá, tak má tento přehrávač potíže s některými posledními verzemi FLV souborů staženými z You Tube apod. Řešením je níže uvedená nová vývojová větev MPC Home Cinema.
Původní Media Player Classic evolvoval na Media Player Classic Home Cinema. Zde je poslední verze: MPC-HomeCinema.1.5.0.2827.x86.zip (10,9 M). Přehrává bez problémů všechny typy FLV souborů.

Neinstaluje se, jen se ze ZIP archivu vybalí celý adresář (složku) se software a zkopíruje např. do Program Files; pak stačí jen vyhledat ve složce soubor "mpc-hc.exe", a tím spustit přehrávač a používat. Samozřejmě doporučuji pro elegantní spouštění prohlížeče vytvořit si ke spouštění tohoto souboru tzv. "Zástupce" /pravým tlačítkem myši/ a přetáhnout jej např. na plochu. Další možnost je asociovat video soubory s tímto přehrávačem - např. takto: spustit prohlížeč a zmáčknout klávesu "o", naskočí panel Options, vlevo druhá položka shora je "Formats", dole na dialogovém panelu zmáčknout tlačítko "Video" a pak níže tlačítko "Použít", pak OK a vypnout prohlížeč. Všechny video soubory se budou spouštět v tomto prohlížeči.
Druhou možností, jak získat (maličko starší) verzi Media Player Classic Home Cinema, je nechat si ji nainstalovat v rámci balíku kodeků jménem CCCP - viz o něm o kousek níže.

Pozor! Nezaměňovat Windows Media Player, který je součástí Windows, s Media Playerem Classic, který zde prezentujeme.
(Osobně doporučuji mít nainstalované BSplayer i Media Player Classic, a nefunguje-li z nějakých důvodů jeden, zkusit film pustit ve druhém přehrávači.)

Další pozoruhodnou možností, jak přehrát vše možné i nemožné (zvláště pro tu druhou variantu je tato volba určena), jest "VLC media player". Připadá mi sice trochu těžkopádný "do ruky", ale spouštím jej pokaždé, když ostatní přehrávače mají problémy, - a většinou se to vyplatí. Dokáže přehrát i poškozené soubory (a umí ledacos zajímavého i se streamovaným videem). Takže zde to je: vlc-1.1.7-win32.exe (20,3 M)

Je potřeba přijmout realitu, že přehrávání filmů na počítači není tak úplně empiricky postižitelná záležitost. Může se stát, že vám to nebude fungovat, aniž by se dalo spolehlivě zjistit, proč tomu tak je; jindy naopak fungovat bude - a to proti všem negativním předpokladům...

AD b): Druhou potřebnou věcí jsou kodeky.

Nejlepším řešením je nainstalovat si buď aktuální verzi nějakého kodekového balíku, který obdaří Váš počítač všemi myslitelnými typy kodeků, a pak na nějakou dobu s nimi (možná) nebudete mít starosti; a nebo je tu druhé řešení - kodeky nahradit filtrem FFDshow (vyzkoušejte nejdříve!). A ze všeho nejlepší je vylepšený filtr FFDshow s nevábným jménem CCCP. (Program se snaží o minimalizaci zásahů do systému a systémových registrů. Nevýhodou je, že se najdou přehrávače, které si s tímto produktem neporadí; oba zde doporučované /BSplayer i M Player Classic/ však s ním fungují skvěle a můžete v nich pomocí tohoto kodeku přehrát snad vše, co "jen trochu audio, nebo video připomíná", jak jsem někde četl.)
Níže tedy nabízíme několik druhů řešení. Instalujte dle uvedeného pořadí. Před instalováním nového se většinou osvědčilo odinstalovat starý kodek. Teprve nebude-li přehrávání videa fungovat, instalujte další kodek, který je na řadě. (Jindy se naopak osvědčilo mít naistalovány např. FFDshow a All-in-one dohromady. Žádné řešení není jednoznačné.)

Balík kodeků první volby - Combined Comunity Codec Pack: Combined-Community-Codec-Pack-2010-10-10.exe (velikost: 7,9 M). Má trochu hrůzostrašný název: CCCP, nicméně je to právě ta ze všeho nejlepší varianta, o níž jsme hovořili výše. Tou začněte. (Při instalaci nechte všechno tak, jak je nabízeno; zkontrolujte, zda je zapnutá podpora FLV.)
Součástí instalace je i přehrávač Media Player Classic - Home Cinema (nainstaluje se vám v Program Files do podadresáře: Combined Community Codec Pack / MPC. (O tomto vynikajícím přehrávači snad všech formátů videa viz také výše.)
Ve zmíněné složce (podadresáři) MPC pak stačí jen vyhledat soubor "mpc-hc.exe", a tím spustit přehrávač a používat. Samozřejmě doporučuji pro elegantní spouštění prohlížeče vytvořit si ke spouštění tohoto souboru tzv. "Zástupce" /pravým tlačítkem myši/ a přetáhnout jej např. na plochu. Další možnost je asociovat video soubory s tímto přehrávačem - např. takto: spustit prohlížeč a zmáčknout klávesu "o", naskočí panel Options, vlevo druhá položka shora je "Formats", dole na dialogovém panelu zmáčknout tlačítko "Video" a pak níže tlačítko "Použít", pak OK a vypnout prohlížeč. Všechny video soubory se budou spouštět v tomto prohlížeči.
Zde jsou archivovány i starší verze tohoto kodek-paku: Combined-Community-Codec-Pack-2008-09-21.exe (velikost: 6,8 M) (Zde je starší verze CCCP z r. 2007 a zde je pak pro jistotu ještě o rok starší verze CCCP z r. 2006, kdyby to snad někomu k něčemu bylo. Tyto starší jsou prověřené časem :-)

Nefunguje-li vše, jak má, nevzdávejte se bez boje!

FFDshow - dekódovací filtr pro dekompresi (i kompresi) videa ve formátu DivX a XviD. Ten nainstalujte a vyzkoušejte. (Při prvním pokusu nechte při instalaci všechna nastavení tak, jak jsou předvolena.)
ffdshow-rev737_20070103.zip (velikost: 3,3 M)

Pokud nepřinesl dosavadní postup kýžený výsledek, tak jsou zde další možnosti pro ty, co jen tak neházejí flintu do žita:

Odinstalujte všechny kodeky a filtry a zkuste pak nainstalovat následující: All in one (vše v jednom). Balík všech kodeků vám naistaluje do počítače následující soubor:
Codecs6030_allin1.exe (velikost: 10 M)
Pokud máte v počítači nainstalovaný softwarový přehrávač DVD, neinstalujte si MPEG2 filtr v codecpacku, mohl by způsobit problémy s přehráváním.

Jestli ani po restartu počítače přehrávání nefunguje tak, jak by mělo, zkuste bez odinstalování "All in one" znovu nainstalovat "FFDshow".

Není-li výsledek stále dle očekávání, není ještě (zatím) důvod k panice; zkuste: K-Lite (při instalaci se to ptá, jestli odinstalovat ostatní kodeky, asi mu raději odvěťte, že jo): klcodec282f.exe (velikost: 16,8 M)

Tonoucí se stébla chytá: codec8.0_nt.exe (velikost: 5,8 M)

Nebo zkuste zapátrat např. tady: www.slunecnice.cz/Win/Multimedia/Video/Kodeky

Speciální stránka na kodeky a pod.: www.free-codecs.com/

Jako pomoc, radu a zároveň školení, jak to všechno vlastně funguje, doporučuji tyto webové články: Nastavení multimediálního počítače, FFDShow, ffdshow - švýcarský nůž na filmy a zvuk, Kvalitní přehrávání audia a videa - FFDShow nebo DivX?, free-codecs.com.

2. Alternativní řešení

Může se stát, že i přes veškerou snahu se Vám nepodaří na počítač nainstalovat, co je potřeba, nebo i po nainstalování všeho možného i nemožného se přehrávání filmů ne a ne rozchodit. Může se stát, že Váš počítač nemá dostatečný výkon procesoru či grafické karty nebo "kdo-ví-čeho-ještě" a přehrávání sice fungovat bude, ale pohyby budou trhané, nebo se bude přehrávání zastavovat atd. (Zde připomínám, že v principu je možné přehrávat filmy na počítači s procesorem o výkonu prvních pentií nebo dokonce i na "vykopávce z počítačového pravěku" s nějakou pokročilejší 486-kou; - jenže jen v tom případě, že na takovém počítači nejsou MS Windows ale Linux.)

Pro všechny tyto eventuality je zde jedno elegantní řešení, které můžete využít, dokážete-li si poradit s dvěma věcmi:
a) vypálit si na CD tzv. "diskový obraz" (čili disk image)
b) zajistit si v nastavení BIOSu počítače, aby při startu počítač zkusil bootovat nejprve z CD ROM a teprve pak z harddisku.

Nevybavuje-li se Vám nad výše uvedenými řádky nic konkrétního, nevadí. Neztrácejte čas studováním brožurek či pokusy, a požádejte kohokoliv ze svých přátel, kdo si tyká s počítači, aby při nejbližší návštěvě u Vás doma tyto dvě věci provedl (resp. vypálit diskový obraz na cédéčko může kdekoliv a hotové cédéčko Vám jen předá, ale změnu v nastavení BIOSu musí provést osobně na Vašem počítači).

Tím řešením je, že si sami připravíte disk, z něhož počítač po restartu nabootuje a spustí počeštěný přehrávač filmů GEEXBOX.

Zde je diskový obraz, který je potřeba vypálit na CD (pro jistotu podotýkám, že v žádném případě nestačí vypálit tento soubor na cédéčko tak, jak si vypalujete např. fotky z aparátu nebo hudbu):
geexbox-1.0-custom-cs.i386.iso (velikost: 7 M)

Po změně nastavení BIOSu (tak aby počítač přednostně bootoval z CD-ROMu) už stačí jediné - vložit cédéčko s vypáleným diskovým obrazem do počítače a ukončit Windows a restartovat počítač. Pak už se budete jen divit. Ať uvidíte cokoliv, na co nejste zvyklí, nebojte se ničeho, nic se nestane ani Vašemu počítači ani nastavení Vašich Windows ani žádným datům, která máte na disku uložena. Počítač natáhne z vloženého cédéčka úplně jiný operační systém, než na jaký jste asi zvyklí. Čili místo MS Windows nastartuje Linux a ten si hned sám spustí přehrávač Mplayer, který vám naběhne, aniž byste jej museli nějak spouštět.

Ovládání Mplayeru pod Linuxem je přirozené a snadné, nebude pro Vás problém nalézt na svém harddisku videosoubory a spustit je (máte-li soubory s filmy na svém CD, tak prostě vyndejte první cédéčko z CD-ROM mechaniky a vložte tam CD s filmem, a pak jej spusťte tak, jako byste spouštěli soubor z harddisku).

Výhody:

a) Nepotřebujete nic instalovat do Vašeho počítače - žádný přehrávač, žádné kodeky. Můžete tímto způsobem snadno přehrávat filmy i na cizím počítači, aniž byste do něj museli něco instalovat a nebo zjisťovat, co tam je nainstalováno a jestli to funguje atd. Když chcete prohlížení filmů ukončit a vrátit se do svých Windows, tak prostě počítač restartujete (čili vypnete a zase zapnete) (necháte jej nastartovat bez vloženého cédéčka v mechanice!).

b) Protože Linux výrazně lépe pracuje se systémovými zdroji počítače (čili lépe využívá výkon procesoru a úsporněji hospodaří s tím, co počítač umí) než MS Windows, je možné přehrávat filmy i na starších méně výkonných počítačích, na nichž by to pod Windows nebylo možné - např. na počítačích vybavených prvními pentii, jsou-li vybavena nějakou lepší grafickou kartou). Takže máte-li na stole starší mašinu s procesorem taktovaným na méně než jedno giga, pak je přehrávání filmů pod Linuxem nejrozumnější volba.

Součástí dodávaného diskového obrazu je tedy speciální verze operačního systému Linux a přehrávač filmů Mplayer, který je počeštěný, takže umí správně zobrazovat české titulky, které mají češtinu kódovanou v CP 1250, jak je to obvyklé v českých Windows. (Anglická verze Mplayeru umí pouze češtinu kódovanou v ISO.)

Bohužel na některých harwarových kombinacích se ani toto řešení neuplatní.

Zde jsou dva další diskové obrazy s dvěma dalšími přehrávači (postup stejný jako v předešlém případě), takže je možno vyzkoušet ještě dva další přehrávače, které se i s operačním systémem nabootují z vypáleného CD:
limp_ver2.4.iso.zip (Před vypálením samozřejmě nutno vybalit ze ZIP-archivu :-) (velikost: 77,4 M!)
womp-0.6-beta3-minimal.iso (velikost: 13,8 M)
Problematika českých titulků

České titulky, které jsme pro Vás pořídili, jsou uloženy vždy v samostatném textovém souboru. Formáty titulků jsou dva - poznáte je podle přípony souboru: buď *.sub (formát micro-dvd player) nebo *.srt Stačí si vybrat jednu verzi souboru s titulky a pokud by snad dělala nějaké problémy tedy zkusit i druhou verzi (je-li však nějaká taková k dispozici).

Pokud máte jako kodek nainstalovaný "FFDshow", pak má v sobě podporu titulků a umí je dostat do obrazu, i když váš přehrávač podporu titulků nemá. A pokud používáte přehrávač titulků s podporou titulků (a zapnete-li ji, načtete titulky v přehrávači) a zároveň máte zapnutu podporu titulků v FFDshow, můžete mít na obraze titulky dvoje (můžete si vybrat, které titulky zrušíte).

Přehrávače, které umějí pracovat s titulky, najdou textový soubor s titulky, který je umístěn ve stejném adresáři jako soubor s filmem (většinou *.avi). Některé přehrávače vyžadují, aby první část jména (čili to, co je před tečkou) souboru s titulky byla shodná se jménem souboru s filmem. Jiným přehrávačům je to šumafuk.

BS Player ve spojení s FFDshow vás obdaří poměrně sofistikovaným zacházením s titulky. Jednak je to pochopitelně najde, když jsou přiloženy ve stejném adresáři jako film (titulky v takovém případě zajišťuje FFDshow), ale můžete je mít uložené i někde jinde, a říci prohlížeči, kde jsou k nalezení, a on je pak zobrazí (toto zobrazení titulků obstarává sám přehrávač). Výsledkem je, že se jinak (jiným písmem, jinou barvou, na jiném místě obrazu) mohou zobrazovat titulky, které jsou ve stejném adresáři jako film, a jinak zase titulky, které jsou někde jinde. Máte-li titulky uloženy v adesáři u filmu, pak může se stát, že bude tyto titulky zobrazovat dvakrát (jednou je dodá FFDshow a podruhé to zařídí přehrávač) - pak je potřeba mu jedno zobrazování titulků zakázat (viz např. kontextové menu, když kliknete do prohlížeče pravým tlačítkem myši). Můžete si tam dále měnit velikost a barvu písma titulků, všelijak je posunovat na monitoru nahoru a dolů nebo do stran (to je výhodné, když jsou do obrazu filmu již pevně namontovány jiné titulky např. anglické, pak je vhodné si české titulky posunout jinam, aby se nepletly do těch původních apod.) S BS Playerem v kombinaci s FFDshow si můžete užít spoustu legrace - zvláště když si rozhodíte jejich nastavení tak důkladně, že to už nedokážete vrátit do normálního stavu :-)

Hodně štěstí!
Přehrávání flash-videa on-line

Kdo má rychlý internet, může si pustit na našich webových stránkách film přímo. Přehrávání on-line (tj. přes internet) je nejpohodlnější - stačí kliknout do rámu obrazu přehrávaného filmu a přehrávání se spustí. Video soubor (ve formátu FLV) se přehrává přímo na webové stránce s filmem v okně Internet Exploreru nebo Firefoxu.

Máte-li pomalé internetové připojení a on-line přehrávání filmu je kvůli tomu trhané nebo přerušované, můžete buď:

1.) video soubor si stáhnout k sobě a přehrávat si jej posléze doma z disku Vašeho počítače (viz kapitolku níže). Odkazy ke stahování videosouboru jsou k dispozici přímo na webové stránce k on-line přehrávání filmu;

2.) nebo můžete při prvním on-line přehrávání vypnout zvuk a film nesledovat (okno s webou stránkou s přehrávajícím se filmem si minimalizujte na spodní lištu Windows) a věnovat se jiné práci. Teprve po úplném dokončení tohoto "ignorovaného" přehrávání si film pusťte on-line znovu. Pozor! Musíte si v takovém případě pustit opětovné přehrávání, aniž byste opustili webovou stránku s filmem nebo aniž byste zavřeli okno I. Exploreru (resp. Firefoxu) s touto webovou stránkou! Není však důležité, jestli si film pustíte znovu hned po dokončení prvního "ignorovaného" přehrávání nebo až po mnoha hodinách či dnech; podstatné však je, abyste mezi prvním a druhým spuštěním filmu nevypnuli počítač, nezavřeli Váš internetový browser (I. Explorer, či Firefox), nezrušili okno či záložku, v níž máte načtenou webovou stránku s přehráváním filmu. Když to učiníte správně a film si pustíte znovu, tak při takovémto druhém přehrávání je už celý soubor s filmem načtený v paměti Vašeho počítače a přehrávání je tedy plynulé.
(Můžete také krátce po zahájení prvního přehrávání stisknout na dolní liště okna přehrávače stopku /nebo jednou kliknout do obrazu/, přehrávání se pozastaví, ale soubor se přesto dál stahuje do vašeho počítače; a když je na dolní liště vidět, že je stažený, pak prostě opět zmačknete na dolní liště přehrávání šipku přehrávání /nebo znovu kliknete do obrazu/ a stažené video se plynule přehraje.)

Přehrávání stažených FLV souborů

Přehrávat flash video (tj. soubory FLV) můžete nejen on-line, ale po stažení do Vašeho počítače si je můžete pouštět přímo z Vašeho hard disku. Pokud máte nainstalovaný správný kodek (např. CCCP), pak FLV subory umí přehrát i Media Player Classic (viz výše).

Jinak je tu speciálně na FLV Wimpy FLV Player wimpy_flv_player_pc.zip (2,7 M) (stačí vybalit z komprimovaného archivu soubor FLVplayr.exe a tím rovnou přehrávat filmy).
A ještě jedna praktická užitečnost.

Jak zrušit funkci "Přehrát automaticky" aneb zakázání provádění automatického spuštění ve Windows XP Home i XP Professional

Potřebujete ve Windows XP vypnout automatické přehrávání vložených paměťových médií? Jistě to znáte - vložíte do optické mechaniky CD nebo DVD a počítač začne zkoumat jejich obsah a posléze vám Windows na malém panelu nabídnou, jak zjištěný obsah přehrát. To samé dělají, připojíte-li do USB konektoru "flešku" nebo jakékoliv jiné paměťové médium či vložíte-li do čtečky paměťovou kartu. Někomu se to může zdát jako užitečná funkce, mně to však vždy spíše zdržovalo, protože na připojená média přistupuji a obsah přehrávám jiným způsobem, než Windows svévolně nabízejí (doporučuji nějaký souborový manažer, např. Total Comander nebo jednodušší Servant Salamander). A co je ještě horší - touto (protivnou) funkcí automatického načítání obsahu vloženého média se v poslední šíří viry. A je vůbec nejhorší - Windows XP nemají implementován jednoduchý a snadno přístupný způsob jak tuto protivnou funkci vypnout. A navíc, některé způsoby vypnutí jsou možné jen u XP Professional, zatímco u XP Home není možné je použít. Jediný spolehlivý způsob použitelný pro všechny verze XP je změna v registrech, jenže zasahovat do registrů Windows není pro většinu běžných uživatelů nic lákavého.

Je však možno tento zásah značně zjednodušit spuštěním souboru, v němž je tato změna obsažena a který ji v registrech provede za vás. Zde dávám k dispozici tento soubor, jehož funkce je vyzkoušena na všech našich počítačích. Obsah souboru (aby dělal opravdu jen to, co má, a nic jiného a provedl to správně) jsem kontroloval dle stránky Miscrosoftu, která se zabývá touto problematikou, takže pisatel těchto řádků může za zde poskytovaný soubor ručit.

Soubor "vypni-autorun.reg" si stáhněte (např. pravým tlačítkem myši) do svého počítače (třeba na plochu) a prostě ho spusťte (dvojím kliknutím myší). Na otázku, kterou vám systém položí (zda chcete zanést informace do registru), odpovězte "ano". To je vše. Tímto byla na všech paměťových médiích (CD, DVD, Flash paměti, přenosné harddisky, paměťové karty atd.) zakázána funkce automatického spuštění (čili zrušeno tzv. "přehrát automaticky", angl. autoplay). Zároveň jste se jednoduše ochránili před virem, který se nyní hromadně šíří přes flash paměti (využívající soubor autorun.inf), což je v době psaní těchto řádků nejrozšířenější počítačová hrozba na světě.

Pokud stažený soubor nelze spustit, pak je to většinou způsobeno tím, že Windows samy inciativně přidaly za název souboru další příponu (např. "txt"), kterou ovšem nezobrazují. Je potřeba nějakým souborovým manažerem zkontrolovat, zda poslední přípona jména souboru je "reg".)

Soubor pro vypnutí automatického přehrávání: vypni-autorun.reg
Zpět na stránku přehledu filmů.